Financování startupů

Získání financí je pro startup klíčovým krokem, díky kterému se může posunout z pomyslné „garáže“ mezi ostřílené matadory a utkat se s konkurencí. Jen obtížně si může začínající firma dovolit kvalitní zázemí a investice do vývoje. Právě v takové chvíli je vítanou možností získat stabilitu díky vstupu angels investorů nebo prostředků z investičních fondů, které se na nové projekty zaměřují.

Získáním peněz to jen začíná

Je jisté, že finanční plánování a stabilní cash flow je nejčastějším kamenem úrazu menších i větších startupů. Není výjimkou, že i startup s obratem v miliardách se během několika let zbortí do sebe. Jednoduše tým neuřídí vnitřní chod rychle rostoucí firmy a zdánlivě z ničeho nic se projekt zastaví. Zachraňovat pak startup je nákladné a často zbytečné, protože tomu lze sledováním dat a správným finančním plánováním předejít.

Společnost Trigema a.s. má s finančním plánováním a souběžným řízením mnoha projektů bohaté zkušenosti. Na trhu jsme přes 20 let a z malé rodinné firmy, která začínala zakázkou na opravu plotu, jsme postupně vyrostli do holdingu, který zastřešuje více jak 30 společností s vlastním investičním kapitálem a stabilním obratem přes miliardu korun.

Pro startupy nabízíme nejen finanční investici, ale zároveň i odborné poradenství a pomoc s finančním managementem po celý čas spolupráce. Realizujeme také stavby vědeckotechnických parků, kde může začínající firma najít kvalitní technické zázemí pro svůj růst.

Součástí naší firemní rodiny je navíc i společnost Trigema Investment. Skrze fond a jednotlivých podfondů této společnosti jsme umožnili investovat dalším subjektům, kteří mají zájem o zajímavé zhodnocení.

Tři pilíře stability

Celkově jsme tak pro startupy vytvořili tři pilíře, o které se u nás mohou opřít – finance a finanční management, kvalitní zázemí v hubu či vědeckotechnickém parku a odborné poradenství při řízení procesů rostoucí firmy. Máte-li zájem se dozvědět více, kontaktujte nás.