NA BRNĚNSKÉM MSV 2015 BUDE I TRIGEMA

Holding Trigema se letos na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí prostřednictvím vlastního stánku, který bude v Pavilonu Z na místě č.4 od 14. do 18. září. Na stánku budou prezentovány jak stávající, tak i připravované projekty vědeckotechnických center. O významu celé akce svědčí především to, že se veletrhu pravidelně účastní okolo 80 tisíc návštěvníků, z čehož bývá okolo 10 procent ze zahraničí.

Na stánku se bude možné seznámit s Vědeckotechnickým parkem Roztoky i Parkem vědy a dále pak připravovanými centry na Žalově a v Buštěhradu. „Veletrh bude dobrou příležitostí, jak se potkat s těmi, kteří hledají prostory pro svá nová vědecká pracoviště. Věřím, že se to promítne do případné budoucí spolupráce,“ komentoval účast holdingu na akci projektový manažer Adam Šachl.

Oblasti vědy a výzkumu se Trigema věnuje od roku 2007. Vedle Parku vědy již stačila v roce 2011 otevřít blízký Vědeckotechnický park Roztoky, který se ve spolupráci s ČVUT a podnikatelským sektorem zabývá výzkumem a vývojem spalovacích motorů pro automobily a motory s alternativními pohony i konstrukcí vozidlových převodovek. Hlavním nájemcem VTP Roztoky je Ústav pro výzkum spalovacích motorů Fakulty strojní ČVUT a dále pak firma TÜV SÜD Czech, která se zabývá podobnou problematikou. Nájemcem Parku vědy Roztoky je Eaton Elektrotechnika.