Noví nájemci ve VTP Roztoky

Respektovaná mezinárodní společnost Struers, která má více než 20 poboček po celém světě, se stala novým nájemcem Vědeckotechnického parku Roztoky. Dalším nájemcem je pak společnost ČP Cloud.

„Mimo naše kanceláře a laboratoř využíváme sdílené jednací místnosti, kterých má centrum dostatek. Kvalita zázemí a služeb je zde na špičkové úrovni, byl to pro nás jednoznačně krok kupředu. Například recepce 24/7 v provozu nám maximálně usnadnila každodenní logistiku při přijímání a odesílání zásilek,“ řekl Petr Sytař, Country Manager společnosti Struers.   

Firma si Vědeckotechnický park Roztoky vybrala ale nejen proto. Centrum sídlí v místě, na které jsou její zákazníci zvyklí, po dohodě s ČVUT tu může navíc využívat i konferenční prostory. Do budoucnosti chce s vysokou školou spolupráci ještě rozšířit, jak Sytař uvedl. Společnost v Roztokách zatím obsazuje plochu ve velikosti zhruba 120 m2. Firma vyvíjí řezné výrobky pro celou řadu průmyslových odvětví, jako je například letectví a astronautika, elektronika, automobilový průmysl nebo slévárenství.

„Struers u nás a na Slovensku má za sebou dva historicky nejlepší roky v řadě. Vzhledem k tomu, že i naši kolegové z poboček v zemích střední Evropy dosáhli podobných úspěchů, je ve hře další rozšiřování přímých zastoupení Struers ve střední Evropě,“ dodal Sytař.  

ČP Cloud, jenž má v centru 90 m2, představuje projekt, který klasickou poštovní pobočku schová do laptopu, tabletu nebo mobilu každého z nás. V některých případech pobočku pošty dokonce nejen nahradí, ale i v některých směrech předčí. Jedná se v podstatě o malou poštovní kancelář, která obsahuje archiv, jenž dopisy ukládá do úložiště, a dále třeba tiskárnu pro vytištění dopisu či podatelnu, poštovní přepážku, samotnou poštu doručující dopisy, evidenci a reklamace a konečně také třeba správu adresářů.