TRIGEMA STARTUP NA SUMMITU TÝDNE PODNIKÁNÍ

V rámci Týdne podnikání se společnost Trigema Startup představí 19. listopadu v pražském Kongresovém centru. Zde proběhne Summit Týdne podnikání, na němž budou jednotlivé organizace, které se zabývají podporou podnikání, a to například poradenstvím, mentoringem, poskytováním zvýhodněných prostor či investováním do počátečních fází podnikání. Mezi prezentujícími budou rovněž zástupci inkubátorů, akcelerátorů, hubů a dalších subjektů.

Trigema Startup nabízí začínajícím podnikatelům pomoc s kapitálem i plně zařízené prostory podnikatelských inkubátorů, které se nacházejí v technologických parcích VTP a PV Roztoky. Tyto prostory umožňují využívat po domluvě s ostatními nájemci unikátní technologické vybavení, které je často jediné svého druhu ve střední Evropě. Společnost se zaměřuje hlavně na počáteční, tzv. „angel“ investice a podporuje hlavně projekty, které jsou nějak spjaty se stavebnictvím, developmentem a cestovním ruchem. Nevyhýbá se však ani strojírenským a informačním start-upům.
Na programu Summitu se v Kongresovém centru představí čtyři domácí i zahraniční řečníci, kteří se s účastníky podělí o svůj příběh a předají zkušenosti z dob, kdy sami začínali. Součástí dne bude rovněž Vyhlášení TOP10 nejnadějnějších českých start-upů a firem.
Týden podnikání je největší celosvětovou akcí, která je určena pro inovátory a začínající podnikatele. Koná se vždy třetí týden v listopadu. V minulém roce se do projektu zapojilo 8 milionů účastníků ve150 zemích světa. Posláním akce je globální rozvoj podnikání.