Vybíráme domov pro startup

První rok váš projekt klidně může fungovat z garáže nebo gauče u maminky na půdě s napojením na wifi a větrákem, který vám spolu se sluchátky na uších dělají jedinou společnost. Pokud toto počáteční období přežijete, začnete se postupem času posouvat s projektem dál a s tím vzrostou i vaše potřeby. Při výběru domova pro svůj začínající projekt byste měli dbát především na tyto body.

Lokalita a dobrá adresa

Na některých věcech se nevyplatí šetřit. Z kanceláře na sídlišti možná uděláte stejně práce jako z centra Prahy, ale jakmile nastane čas na schůzky se zákazníky nebo obchodními partnery, začne se špatně zvolená lokalita prodražovat. Obchodním partnerům se nebude chtít trávit čas na cestě za vámi a naopak, pokud budete vyrážet vy, čas, který strávíte na cestě vám oddaluje zisky a růst celé společnosti.  Je tedy potřeba volit jak ekonomické řešení, tak i pomýšlet na budoucí rozvoj.

Dopravní dostupnost

Jak daleko je nejbližší zastávka MHD? A co nájezd na dálnici? Vzdálenost letiště či vlakové zastávky - to jsou otázky, na které hledejte odpověď. Rozhodují nejen o tom, zda budete rychle na schůzkách a provozních nákladech firmy, ale i o tom, zda se u vás bude dobře cítit i váš tým.

Ty internety

Optická vlákna a rychlost připojení by měla odpovídat zaměření vašeho projektu. Pokud máte firmu, která chce obchodovat na burze, bude nejlepší sídlo firmy přímo u burzovního paláce, protože i setiny vteřiny dělají při těchto obchodech rozdíl. Pokud nejsou na místě optické kabely, mělo by mít na místě kvalitní pokrytí několik operátorů, abyste mohli krýt výpadky.

Technické zázemí a výroba

Vyrábíte? Výzkumničíte? Potřebujete prostory pro testovací provoz.  Není výjimkou, pokud má firma výrobní provoz v blízkosti svého hlavního dodavatele či odběratele. Na důkaz se stačí zajet podívat do okolí Mladé Boleslavi, kolik firem sídlí v blízkosti továrny Škoda auto.

Zázemí pro tým

A poslední bod, nicméně téměř nejdůležitější, je zázemí pro vaše spolubojovníky. Pokud má projekt vizi, kterou zaměstnanci sdílí, nebojte si, že by si do firmy nezajeli. Určitě ovšem pomůže, pokud budou mít zázemí, kde si budou moci odpočinout, jít zacvičit, najíst se, nebo (ať se nám to líbí, nebo ne) zakouřit. I taková věc, jako je kvalitní kávovar, zvedne morálku na pracovišti více než instantní káva.

Takže pokud právě hledáte kvalitní zázemí, nebojte se nás kontaktovat. Stavíme vědeckotechnické parky a výzkumná centra. Podporujeme startupy formou poradenství a finanční investice. Prostřednictvím podnikatelských inkubátorů poskytujeme prostory pro malé a střední inovační podniky.

Kontaktujte nás.